Úklid = dennodenní boj

14.07.2020
Úklid, to je téma na celovečerní film. Je zkrátka nedílnou součástí každodenního života. Bohužel. Kdyby neexistoval, tak by člověk ušetřil tolik času a nemusel by se pořád s někým dohadovat. Ať už s partnerem nebo s dětmi. Dnes se zaměřím na naše drahé polovičky. Chlapi, těšte se. Den zúčtování je tady.


Náš příběh začíná seznámením dvou lidí. Na samém začátku je všechno krásné. Máme nasazeny ty zatracený růžový brejle. Nevšimneme si, že má nepořádek v autě. Hlavně, že nějaký auto má. Nevadí nám, že o svém bytě či pokoji řekne, že ho pečlivě uklidil, aby si vás mohl pozvat. Přitom jen oblečení naházel do skříně a nepořádek ze stolu smetl do šuplíku. Všimneme si pouze několika drobností, ale tak nikdo není dokonalý, že? 

Problém nastává až se sestěhováním na jednu hromadu. Dokud spolu dva lidé nebydlí, tak si nešvarů toho druhého tolik nevšimnou. Najednou si začnete všímat, že tady se válí jedna ponožka a kde je ta druhá, to ví jen pán Bůh. Proč je ten obal od sušenky na kuchyňském stole přímo nad košem a ne v něm? To asi došla energie nebo co? A co ten bordel v autě? Prázdné pet lahve za sedadly a pod nohami, obaly od dobrot v každé přihrádce, prázdný kanystr od vody do ostřikovačů v kufru. (Přitom víte, že se doplňovala před měsícem.) Přece nebudete čistit i auto, když už máte na starosti celou domácnost?! Ale budete. Co jiného vám zbývá. (Doufám, že to nemám na starosti jenom já. To byste mě teda naštvali.)

Růžové brýle nám byly servány a hozeny do obličeje. Tak a co teď? No můžu vám říct, že chlapa jen těžko předěláte. S ponožkami, obaly v blízkosti koše a bordelem v autě, bojuji neustále a bitvu prohrávám. Ale na druhou stranu si nemůžu moc stěžovat, znám i mnohem horší případy. Chlapy jsem si rozdělila do několika kategorií. Chcete vědět, koho z nich máte doma? Tak jdem na to.

1. BORDELÁŘ junior

Toho mám doma já. Nechává za sebou nepořádek, ale ještě to není tak hrozný. Jasně, že vás to štve, protože jsou to takové hlouposti, které by se dali jednoduše odstranit. Vždycky, když mu to připomenete, tak se na to jednou soustředí a potom už si zase jede po svém. Takže je to zbytečná námaha a musíte se s tím naučit žít. 

2. BORDELÁŘ senior

Ten přívlastek senior neznamená někoho starého, jen mnohem většího bordeláře. To už je jiná liga. Tenhle chlapík vám udělá bordel úplně se vším a ještě ke všemu vám ho domů bude ještě nosit. No není to skvělý? Jak to vypadá v praxi. Jdete třeba na procházku a narazíte na starou dopravní značku. Vy ji pohrdavě obejdete, ale váš miláček se nad ní začne rozplývat tak moc, že na ní začněte žárlit. Místo klidného výletu se pohádáte, protože si jí chce odvést domů. Bude se perfektně vyjímat u nás v ložnici. Nemyslíš? Naštvaně odejdete a váš muž už za vámi nenápadně táhne novou součást obydlí. Hlavně ať ho nikdo nevidí. Ještě by mu jí někdo chtěl sebrat. Harampádí se vám doma bude navršovat a vy se budete nenápadně věcí zbavovat. Sem tam mu něco vyhodíte, ale výsledek bude stále stejný. Tenhle týpek je hrozný, ale pro mě je daleko nesnesitelnější ten další.

3. ŠÍLENÝ PUNTIČKÁŘ

Moje noční můra.  S tímhle chlapem bych fakt nevydržela. To budu radši uklízet ty ponožky. Puntičkář sice po sobě uklízí, ale bude uklízet i po vás. Každá věc má přesně své místo a nedej bože, abyste to uklidili někam jinam. Připravte se také na to, že vás bude učit, jak máte správně uklidit a stejně nebude s výsledkem nikdy spokojený. Zkrátka budete muset vydržet neustálé poučování a budete slýchat, že takhle se to nedělá a ty to prostě neumíš. (Mě tohle někdo říkat, tak by si všechno dělal sám.) Také se můžete těšit na společné uklízecí chvíle. Představte si, že kvůli úklidu budete muset jezdit dříve z výletů. Každou neděli si společně zauklízíte a budete se kochat vycíděným bytem a čuchat výpary dezinfekčních prostředků. Taková romantika. Tohle fakt někdo chcete? 

4. SMÍCHAL 

Předposlední chlapík si vzal z každé kategorie něco. Nevadí mu, že se na gauči válí smradlavé ponožky a sem tam si domů něco přinese. Ve své dílně má čisto jako na chirurgickém sále, ale v umyvadle v koupelně si klidně bude čistit "něco" z motoru auta. Zkrátka na něco si dává bacha a něco je mu naprosto jedno. Tenhle typ má doma asi spousta z vás. Je to tak?

5. PAN DOKONALÝ

O tomhle muži s velkým M jsem jenom slyšela a myslím si, že neexistuje. Ženy by si ho přály, ale on zůstává jen v těch snech. Měl by si po sobě umět uklidit a nemít u toho hromadu keců. Měl by občas pomoct i s úklidem domácnosti a nebrat to jako trest. Měl by se starat o mužské věci jako je kontrola auta a jiných dopravních prostředků. (Ne jako u nás. Kontroluji olej, dolévám vodu do ostřikovačů a podobně.) Podle mě je to jenom mýtus a jestli mi některá z vás napíše, že takového chlapa máte doma, tak se fakt na místě propadnu. A to bez legrace. 

Doufám, že se vám článek líbil a našli jste si v něm toho svého mužíčka. Třeba máte doma ještě jiný typ, který jsem nepotkala. Jestli ano, tak mi o něm napište, ať si rozšířím obzory. A chlapi, vy se neuražte. My ženy máme taky spoustu nešvarů, třeba vám o nich napíše můj muž, až si přečte tenhle článek. 

Ještě jedna poslední informace. K tomuto článku nečekejte žádné domácí fotky. Bordel fakt fotit nebudu. Ještě bychom vás odradili od dalšího čtení.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)