Úklid - odveta od mužů

16.07.2020

Nedávno má žena vytvořila článek o nás mužích. Byly jsme v něm prachsprostě kategorizováni do škatulek dle našich sklonů k bordelizaci, popřípadě k debordelizaci našeho životního prostoru. Rád bych za nás muže pár věcí k této katalogizaci poznamenal. 

V tuto chvíli se těch pár kolegů stejného pohlaví, kteří budou můj pokus o odvetu číst, pokřižovalo a řeklo si: "Snad není tak blbej a nebude se snažit o vendetu". Uklidním vás, tak naivní a neuvážený nejsem. Podobné sortování žen ode mne dnes nečekejte. Podobný článek z mé strany by mohl mít pro mě neblahé fyzické i psychické následky. Má žena je rázná a nebere si servítky slovní, zároveň je od rány a neměla by problém mě nakopnout, popřípadě udeřit něčím tvrdým do ne úplně tvrdých části mého těla. A to ani nemluvím o případě, že bych v textu vypotil nějaké kategorie a má žena by se v nich náhodou poznala? Pak by mohlo skutečně dojít na nejhorší a mohla by zkoušet mě "bordeláře juniora" znovu napravit. 

Samotné jednorázové příkazy k různým domácím pracím bych přežil, ale co kdyby se skutečně kousla a přestala uklízet, vařit, mýt nádobí. Co kdyby chtěla, abych pravidelně začal přebalovat naší Vikinu? Prvně věřím, že i v takovém případě bych se překonal a chvilku v takové domácnosti živořil. A víte proč? Protože vy ženy byste to stejně nevydržely. Prvních pár dní možná, ale pak byste si všimly, že ten úklid není proveden pořádně, že ta deka není správně složená, že to nádobí není správně uklizeno, že to čerstvě přebalené dítě nějak protéká. Začaly byste po nás vše upravovat a opravovat. Po dalších pár dnech by vám začalo vadit, že vše děláme nedokonale a že stejně musíte vše dodělat a dotáhnout k dokonalosti. Až byste nás z nově nastoleného procesu znovu vyřadili. Znovu by se svět otočil správným směrem, znovu by byla nastolena rovnováha vesmíru.

Muži nyní přikyvují a chápou, že rovnováha vesmíru je tou nejdůležitější věcí ze všech malicherností života. Ženy, které čtou můj pamflet jsou přesvědčeny o mé aroganci a ignoraci. Nechápou, jak má chudičká žena mohla s takovým jako já vydržet již 12 let. Ani já sám to nechápu a věřím, že to nechápe ani ona, ale jsem jí za to neskonale vděčen. Nemohu mluvit za všechny kategorie mužů bordelářů, ale pouze za svůj klan, který jak jsem o světě přesvědčen převládá nad těmi dalšími. My bordeláři junioři jsme neskonale vděční za vás dokonalé ženy. Jsme dokonce tak vděční, že se občas pokusíme překvapit. Přemůžeme svůj primitivní instinkt a umyjeme nádobí, vyluxujeme, nebo přebalíme naše ratolesti. A i když není náš pokus dokonalý, i když jsme z vaší strany vyplísněni za nedokonalosti. V duši víme, že jste na nás pyšné, že to chápete, že nám fandíte. Jen díky vám máme sílu na sobě dál pracovat a v dohledné době se znovu pokusíme vám pomoci. Znovu se zkusíme zlepšit a přiblížit vašemu panu dokonalému. My bordeláři junioři víme, že je to dlouhá cesta a že jejího cíle se vy ani my nikdy zřejmě nedožijeme, ale jen díky vám existuje, byť mizivá, naděje na naší nápravu.

Proto vás ženy prosím. Mějte s námi muži trpělivost. Mějte stále na mysli, že jsme pouze nedokonalé bytosti, které jen ztěžka chápou narážky, náznaky a skryté významy. Bytosti, které místo šatní skříně používají na odkládání židli (buďme upřímní spousta židlí a křesel se prostě jen špatně narodilo a touží po transformaci v šatní skříň). Jsme pouze existence, které občas někde zapomenou nějaký ten obal od čokolády, nebo od jogurtu. My víme, že když vám z lásky připravíme snídani, oběd či večeři, vy už tušíte, že v kuchyni vybouchla časovaná puma a bude potřeba po ní uklidit. 

Nyní poslední moudro mého dnešního odhalení. My muži bordeláři junioři víme, jak moc toho pro nás vy ženy děláte. Víme kolik práce a úsilí vás stojí se starat o domácnost potažmo i o nás a za to vše vás bezmezně milujeme a obdivujeme,ale pokud po nás skutečně něco chcete, nečekejte na zázrak, nečekejte na naší iniciativu. Prostě nám s láskou v srdci i na jazyku řekněte "Miláčku, mohl bys doprd*** jednou umýt to posr*** nádobí!?" Uvidíte, že nikdo z nás bordelářů juniorů neřekne ne. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)