Únikovka z pohodlí domova

26.01.2021

Na Vánoce jsme dostali velmi zajímavý dárek - Únikovku na doma. Únikové hry máme moc rádi, ale v tuhle divnou dobu se člověk bojí kupovat vouchery. Díky karetní hře od Albi jsme si mohli protáhnout mozkové závity i s pohodlí domova. Sice to nemá takový náboj jako skutečná místnost, ale stejně vás to chytí a chcete to vyřešit, v co nejkratším čase.

A co přesně jsme dostali?

Únik z Alcatrazu od Albi. Jedná se o kapesní únikovou hru pro skupinu přátel, ale i pro jednotlivce. Je super, že si můžete tuhle hru zahrát i bez pomoci jiných lidí. My jsme to teda hráli ve dvou, přeci jenom víc hlav víc ví. Každý na něco přijde a jde to mnohem rychleji.

O čem únikovka je?

No podle názvu je vám asi jasné, o co půjde. Jasně, budete muset uniknout z vězení Alcatraz. Z Alcatrazu ještě nikdy nikdo neunikl. Ostrov je obklopen ledovou vodou, pobřeží je téměř v nedohlednu a navíc se to kolem rojí nenažranými žraloky. Na začátku hry vůbec nevíte, jak jste se na místo dostali. Na nic si nevzpomínáte, ale rozhodně se budete chtít dostat ven.

Hra obsahuje šedesát karet a Alcatrazský zpravodaj, který vám bude hodně nápomocen. Časová náročnost je minimálně hodinu. My jsme nad hrou strávili hodinu a čtvrt. Překvapilo nás, že to opravdu trvalo tak dlouho. Přitom jsme se fakt neflákali a úkoly řešili poměrně rychle.

Tak a teď je čas na plusy a mínusy této hry.

Plusy:

  • Nemusíte vylézt z domu a zahrát si únikovou hru. (To je v téhle době k nezaplacení.)
  • Hru si může zahrát i jednotlivec, ale určitě si to více užijete ve více lidech.
  • Příběh hry je poměrně pěkně zpracován a úkoly jsou někdy i dost zapeklité.
  • Hra nás docela bavila a určitě bychom vyzkoušeli i jiný příběh.

Mínusy:

  • Hru si můžete zahrát pouze jednou. Podruhé už to nemá cenu, když už znáte řešení. (Ale to je stejné jako u únikové místnosti. Také tam nepůjdete znovu.)
  • Na začátku se musíte prokousat docela velkým množství materiálu, než začnete pořádně hrát.
  • Velké množství čtení. Pořád jenom čtete a samozřejmě ne jenom jednou. Abyste všechno pochopili, tak to čtete několikrát. To nás na tom moc nebavilo, ale je nám jasné, že jinak to nejde.
  • V některých případech je těžké pochopit, jak pokračovat dále. Ale naštěstí, to bylo jen ve dvou případech.

Konečné hodnocení:

Hra se nám docela líbila, i když jsme byli zasypáni textem. Chtěli jsme to vyřešit, co nejrychleji jako v klasické únikové místnosti. Jsme dost soutěživí. Úkoly byly moc pěkně zpracované a některé nám docela zamotaly hlavy. Určitě tuhle karetní hru doporučujeme. Je to dobrá alternativa k pravé únikové místnosti.

Abyste si uměli představit, jak vypadají úkoly, tak vám sem dáme hned první situaci, kterou musíte vyřešit.

Už jste někdy hráli karetní únikovou hru? Jak se vám to líbilo?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)