Vraní skála

25.08.2022

Pokud jste si prohlíželi náš blog, tak jste třeba narazili na Hudlickou skálu, která je právě od Vraní skály nedaleko a je jí navíc dost podobná. Na vrcholku máte stejné kovové ukazatele, ale co je úplně jiné, tak to je poloha. Vraní skálu najdete obklopenou lesem, načež Hudlická skála je přímo na okraji vesnice. Mrkneme na to.

Nejdřív se klasicky podíváme odkud vyrazit, či kde zanechat auto. My jsme autem dojeli do obce Svatá a zanechali auto přímo na okraji vesnice u lesa. Odtud vede i modrá turistická stezka, která vás dovede přímo ke skalám. Není to totiž jen jedna malá skalka, ale takový pěkný masiv, na který se dá samozřejmě i vylézt.

Modrá trasa se po cca kilometru setká se žlutou trasou, po které se dostanete až na vrchol skály. Je zde totiž vytvořeno kovové zábradlí, aby to bylo bezpečnější. Cestu nahoru zvládnete i s dětmi, jen je musíte stále držet, ale to každý jistě ví, když s dětmi chodí na výlety. Z vyhlídky je krásný výhled do okolí, třeba na Hudlice či Krušnou horu. Říkali jsme vám, že je to blízko od Hudlické skály. Tím pádem můžete tyhle dvě skály klidně navštívit v jednom dni. Dvě mouchy jednou ranou.

Celá trasa měří cca kilometr a půl jedna cesta. Určitě tam však nachodíte více, protože se skála dá obejít a určitě to za to stojí, poněvadž je to tedy parádní pohled. Najednou totiž v lese vystupuje poměrně dost vysoká skalní stěna, úplně z ničeho nic. Ze strany vyhlídky to není tak markantní. Takže určitě doporučujeme pořádně omrknout. A navíc dětem se tam bude moc líbit, poněvadž tam budou moct prolézat skály a lézt po stromech. My jsme si to taky užili.

Další tip na lezení po skále a parádní výhledy máme za sebou, tak doufáme, že tam třeba někdy vyrazíte a dáte nám vědět, jak se vám tam líbilo. A pro ty z vás, kteří už skály navštívili, tak by nás zajímalo, která se vám líbila více?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)