Výšlap na rozhlednu Pajndl

15.01.2022

Dlouho jsme přemýšleli, kudy to bude k této krásné rozhledně nejblíže, když se nahoru budeme sunout i s dětmi. Kdybychom nešli s dětmi, tak je zde více alternativ, ale dneska vám řekneme právě tu nejkratší.

Na výlet jsme zamířili autem, a tak jsme ho potřebovali někde nechat. Takže jsme zajeli do vesnice Tisová nad Nejdkem, přejeli přes koleje do kopce (rozhledna je u silnice dokonce značená) a auto zanechali na jednom z plácků přímo u malé silničky. Odtud už pěkně po svých, takže batůžky se sváčou a tradá nahoru. Celá cesta vede po žluté turistické stezce. Chvíli se jde ještě mezi domy, ale brzy se dostanete do lesa, i když stále po zpevněné silnici. Sem tam kolem vás může ještě profrčet auto, ale když se dostanete k odbočce doleva, tak tam už žádné vozítko nepotkáte. Tahle cesta už je pouze pro pěší a ani s kočárem bychom sem nešli. Je to totiž pravá kamenitá cesta, která občas připomíná spíše koryto potoka.

Když jsme na místě byli v létě, tak jsme tady sbírali spoustu hub a dokonce pár pravých hřibů. No a při druhé návštěvě jsme se tady zase dost nasmáli, když se cesta proměnila na ledové koryto a pár adeptů zde vyzkoušelo své bruslařské umění. V každé době mají ty procházky v přírodě jiný náboj. Po vydatném stoupání se dostanete k vytouženému cíli, který se vám jistě bude moc líbit. Rozhledna Pajndl za návštěvu rozhodně stojí a při dobré viditelnosti je z ní i krásný rozhled jako z pravé rozhledny.

Na rozhlednu je volný přístup, takže se nemusíte bát, že byste ji zastihli zavřenou. Navíc ji nedávno opravili a je opět v krásném stavu. Nahoře bylo totiž trochu rozpadlé zábradlí, které teď září novotou. Při návštěvě v zimě si dávejte bacha na námrazu na schodech. Toho ledu pod nohami jsme se prostě nezbavili ani uvnitř budovy, ale nikdo z nás si nedal závod po zadku dolů, takže pohoda. Přímo za rozhlednou je taky vybudován dřevěný přístřešek, kde si můžete sednout a dát svačinu. Určitě to po cestě uvítáte.

Rozhledna nás ještě upoutala, že postavena na skále, aby byla ještě vyšší. Děti si můžou zalézt na skalce, která je přímo na rozcestí pod rozhlednou. Zkrátka výlet jako dělaný pro rodinnou zábavu. Celá trasa tam a zpět stejnou cestou měří 3 km. Takže pohoda.

Tak co, vydáte se na tuhle krásnou rozhlednu? Nebo už jste jí navštívili? A jaká je vaše oblíbená rozhledna?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)