Wolkenstein – ferrata a vyhlídka (1. část)

21.04.2022

Jelikož jsme tak trochu začali lézt a vyzkoušeli jsme už i jednu ferratu (což teda s lezením nemá mnoho společného, ale o tom jindy), tak jsme se poohlídli po okolí a zjistili, že máme i nějakou tu ferratku v okolí chalupy. V nedalekém městečku Wolkenstein se nachází hned několik možností na lezení či vyzkoušení ferrat. Tak jsme se na to jeli hned podívat, zatím bez vybavení.

Cestu do Wolkensteinu najdete dle navigace bez problémů, ale my jsme tentokrát zamířili kousek za město, kde se podle mapy nachází ferrata a taky zajímavá vyhlídka Brückenklippe, abychom se šli i někam projít a něco viděli. Když jsme přijížděli do města, tak jsme zahlédli, že na skále pod zámkem jsou taky nějací lezci. Tam se vydáme určitě příště a hned vám o tom poreferujeme. My však jeli dále po silnici kolem vody, dojeli k nádraží Warmbad, ze kterého se dá také ke skalám dojít po zelené turistické stezce. My jsme se zde pouze otočili a jeli kus zpět na malou silničku k vodě a zaparkovali u kamenného mostu přímo u skal. Čeká tady na vás malý plac na parkování, jak na jedné straně, tak i na druhé.

Most, u kterého zastavíte, určitě také stojí za pořádné prohlédnutí, poněvadž je opravdu parádní. Přímo pod ním je také jez a rybí přechod, který krásně uvidíte z vyhlídky na skále. Tam se taky ještě vydáme, ale nejdřív se podíváme na tu ferratu. Je zde hned pět tras se stupnicí od B po E. A právě ta označená E je asi nejvíce viditelná, poněvadž na ní lezci lezou jen pár metrů od vás nad vodou. Nazývá se Yetis Weg a náročná je tím, že se nejdřív vydáte směrem dolů, slezete až přímo nad vodu a potom to začne být pořádně zajímavé. Jsou zde totiž hned tři převisy, které jsou evidentně dost na sílu. No, tak sem určitě jen tak nepůjdeme. Možná příště vyzkoušíme nějakou tu lehčí a kratší alternativu. A mimo ferrat si na skále můžete i zalézt s klasickým jištěním. Na první skále jsou označené obtížnosti a ze skály už se smějí oka na expresky

My jsme žádné vybavení s sebou neměli, a tak jsme se vydali omrknout tu vyhlídku, která je na té nejvyšší skále nad údolím. To se musíte od ferrat odvrátit a zamířit po silnici do kopce, po chvíli vás stezka naláká doleva na lesní cestičku (červená a žlutá stezka). Touto cestičkou vyšplháte až na vyhlídku, jen budete muset cestou překonat poměrně dost schodů a taky jeden průlez mezi skalami. Ničeho se však nemusíte bát, určitě to všichni v pohodě zvládnete a ten výhled opravdu stojí za výstup vzhůru. Na vrcholu na vás čeká skalní plocha, bezpečné zábradlí kolem a výhled na říčku pod vámi.

Po sestoupení z vyhlídky jsme zamířili zase zpátky k autu a jeli domů. Na místo se však určitě vrátíme, ať už na ferratu nebo na prohlídku dalšího místa přímo ve městě Wolkenstein. Pokud se tam tedy vydáte, tak určitě prozkoumejte i samotné město se zámkem a skálou pod ním. My vám určitě ještě o místě něco zajímavého přineseme. Nás by zajímalo, jestli někdo z vás už zkoušel nějakou tu ferratu?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)