Za Leontýnkou na hrad Krakovec

30.06.2021

Hrad Krakovec máme moc rádi a to hned z několika důvodů. Zaprvé ho máme kousek od domova (leží totiž kousek od Rakovníka) a zadruhé milujeme dětskou komedii: Ať žijí duchové. Cestou na hrad si můžete opakovat oblíbené písničky (Každý den, každý den, k svačině jedině, jedině pramen zdraví z Posázaví.) či skvělé hlášky (Boháček, nechoď do lesa. Tam tě picne hajnej. Boháček.) Je to prostě parádní výlet od samého začátku.

Pokud si budete po cestě autem připadat jako blázni, že zpíváte dětské písničky, tak nebojte, u nás to bylo naposledy mnohem horší. Potřebovali jsme, aby nám Lexík neusnul, což on zvládne lusknutím prstu. Takže nám nezbývalo nic jiného, než ho nějak zabavit. Takže jsme v zatáčkách výskali radostí, dělali že jedeme teréňákem a taky se fotili. Při focení Lexík vymyslel skvělou pózu, na každé fotce si strčil prst do nosu. Takže jsme to potom dělali po něm a zároveň se báli, že tohle budeme muset provozovat i na veřejnosti. Naštěstí to bylo pouze v tom autě, potom už si na to nevzpomněl.

Když jsme přijeli na místo, tak skoro nebylo kde zaparkovat. To se občas stane. Holt měli i ostatní lidé stejný nápad jako my. Nakonec jsme zaparkovali podél silnice u značky obce. Dále už nás čekala jen krátká procházka k hradu. Od parkoviště je opravdu kousek. Cestou třeba projdete kolem hospody. Ne, že vás hned naláká nebo zde ztratíte tatínka či dědečka. Pěkně až po prohlídce. Není to moc časově náročný, takže si na to jedno chlazený můžete brzy zaskočit.

Hned před hradem je jedna velká zajímavost, a tím je dřevěný most. Ten se totiž stavěl starou technikou bez použití jediného hřebíku. Takže ho pěkně omrkněte ze všech stran. Za mostem a za vstupní bránou na vás bude čekat kasa, ale určitě vás tam moc neoškubou. Mimo jiné dostane dítě křídu a taky velký úkol: podepsat se na tabuli jako kluci ve filmu. Za podpis potom něco dostane. Hrad si můžete prohlídnout jak sami, tak i s průvodcem. Rodiny s dětmi určitě zvolí list papíru a možnost vše prošmejdit sami. My tenhle styl prohlídky vždycky vítáme.

Všechno jsme si prohlédli, něco jsme oběhli i dvakrát a Lexík namaloval čerta na tabuli. Tak podepsat se ještě neuměl a čert mu šel prostě nejlíp. Po vrácení křídy dostal u kasy razítko s Leontýnkou. Máme ho samozřejmě schovaný. Po prohlídce si můžete ještě celý hrad obejít kolem dokola. No, a jestli máte rádi jízdu na kole, tak pod hradem je moc pěkná a taková adrenalinová cyklostezka. Je na ní totiž docela dost brodů přes potok. Když jsme tam byli se školou, tak nikdo z nás nedojel v suchu. Minimálně boty byly prostě durch, ale zábava parádní.

To je dobrý výlet, že? Není to nějak moc náročný, dětem se tam bude určitě moc líbit a ty kola určitě zvažte, když už tam budete.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)