Za zvířátky na statek U Merlina

25.08.2021

Na tenhle výlet už jsme se taky těšili dlouho a vyšlo nám to až nedávno. Spousta známých na statek pěla chválu a můžeme vám říci, že měli pravdu. Krmení rozmanitých druhů zvířat je opravdu skvělé a dětem se tam moc líbilo.

A kde vůbec tenhle statek je? V obci Chyňava nedaleko Kladna nebo taky Berouna. Taková malá, ale opravdu malebná vesnička s krásným rybníkem a kostelem. Jen se před návštěvou mrkněte na webovky statku, kde se dá zaparkovat. U statku moc místa není. My jsme třeba parkovali dál u COOPu, ale aspoň jsme viděli právě ten rybník a taky jsme našli pěkné dětské hřiště, které jsme využili při zpáteční cestě k autu.

Statek jsme nejdřív nenašli, protože před vraty stálo velké auto, ale dovedli nás k němu rodiče s dětmi. Kam jinam by zde šli, že? Hned za vraty na vás čeká pokladna, kde za dospělého zaplatíte 100 Kč, za dítě od 1 roku 50 Kč a taky si můžete koupit krmení v kelímku za 50 Kč. Určitě ho kupte a možná hned dvě. Určitě se to za ten zážitek vyplatí. My jsme si ještě zakoupili turistickou vizitku na památku.

Za vstupem jsme hned zamířili do vnitřních prostor, kde na nás čekaly opičky, agamy, želvy a jiná zvířátka. Dále jsme si prohlídli surikaty, které jsou hned vedle malého občerstvení. Potom jsme prošli skrz velkou stodolu a hned za ní už to začalo. Je zde totiž první výběh, kde se dá využít zakoupené krmení. Můžete totiž vstoupit mezi králíčky a morčata. Ty se na vás hned sesypou. Hlavně jim nedejte hned celou zásobu jídla, ještě toho na krmení bude dostatek.

U králíčků si můžete prohlédnout i papoušky a jiné chodící ptactvo. Dále vás čeká puma (tu jsme teda neviděli) a taky lemuři. A za nimi už jsou ovce, které se hned namáčknou na ohradu a prostrkují ven hlavy, aby něco dostaly. Zde jsme nechali skoro všechnu zeleninu. Taky si zde můžete prohlédnout velké papoušky Ara. A co je dál? Zvířátka, která se třesou na krmení. Ovce, kozy, lamy, koně, velbloudi. Lexík dal velbloudovi granule na ruce a on mu jí vcucnul až skoro po loket. Nekousl ho, jen ho řádně ochutnal a olízal. To byl zážitek. Kdo může říct, že ho ochutnal velbloud? Mně se zase líbily lamy, to jsou tak krásní mazlíci.

U velbloudů je i malé dětské hřiště, kde se můžete chvíli zastavit a dát si třeba svačinu. Cestou dál ještě uvidíte krávy, býky, ohrady s husami, slepicemi, pávy, atd. Na konci stezky je opět plac s dětským hřištěm, bosochodeckým chodníkem a lavičkami se stoly. Jelikož jsme na konci už neměli žádné pamlsky, tak jsme si aspoň koupili za deset korun granule z automatu. Když vám někde dojdou dobroty, tak po cestě jsou hned tři automaty. Jen musíte mít dostatek desetikorun, protože těch granulí z automatu moc nedostanete. Však to určitě znáte.

Na statku strávíte přibližně hodinu, možná hodinu a půl a budete mít spoustu zážitků se zvířátky. Vůbec se je nemusíte bát krmit. Jsou na to zvyklí a vždycky nás pouze olízli, aby dostali všechno z našich rukou. Určitě se sem ještě někdy vrátíme, aby někdo další zkusil nakrmit velblouda.

Znáte statek U Merlina? Pokud ne, tak si to zapište někam k seznamu výletů. Určitě se vám tam bude moc líbit. Jo a ještě jedna věc. Klidně tam můžete jet i s kočárkem. Všude se v pohodě vejdete a projedete. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)