Za zvířaty do zooparku Chomutov

05.07.2022

Tak do tohodle zooparku jezdíme poměrně často, poněvadž na vstupném úplně nezchudnete, dost toho nachodíte a objevíte, děti se vyblbnou na skoro na každém kroku na nějaké průlezce, a ještě ke všemu se můžete zajít podívat do skanzenu či se projet safari expresem. Když budete chtít, tak tady zaručeně strávíte celý den. Tak se rovnou podíváme, co vás vše čeká a nemine.

Zoopark najdete nedaleko Kamencového jezera, které taky stojí za návštěvu, ale o tom až jindy. Můžete se k němu dostat hned ze dvou stran. My vždycky jezdíme k hornímu vstupu, kde najdete velké parkoviště a taky dostatek stromů, což hlavně uvítáte ve slunečných dnech. Teď by vás mohlo zajímat to vstupné. Tak za dospělého je to 120 Kč, děti nad 3 roky platí 60 Kč (hlavní sezóna, rok 2022). Ještě k tomu musíte přidat parkovné 40 Kč, samozřejmě pokud jste nepřijeli třeba na velbloudovi. Na pokladně si určitě nezapomeňte vzít mapku, budete jí potřebovat.

My vždycky nejdřív zamíříme ke Kamennému rybníku, kde se volně pohybuje opravdu velké množství ptactva. Po silnici tam naposledy chodili husy, na břehu kousek od nás zase stáli pelikáni a na vysokém stromě uvidíte hnízdící čápy. Dále vždy chodíme k výběhu opic. Tam je totiž lanový most, přímo do jejich výběhu. Zde si můžete na opice zahrát, jen bacha, aby si vás tam nechtěli nechat. Naše další cesta vede podél výběhu pandy červené, kterou tady vidíme skoro pokaždé a potom už pokračujeme k teráriu, kde jsou děti vždycky fascinovaní hady, ještěrkami, želvami a dalšími tvory. Přímo u terária je i výběh s ovcemi a kozami a taky velké dětské hřiště, kde se na docela dlouhou dobu zdržíte. Mimo jiné je zde i stánek s občerstvením.

Potom projdeme kolem zoo shopu, u kterého stojí nová průlezka. Je postavená do tvaru červené pandy, jen výlez nahoru je pro menší děti opravdu složitý, a ještě složitější pro jejich rodiče. Ale dali jsme to. Pokud budete mít hlad tak se od průlezky pandy můžete vydat k restauraci Tajga. Taky jsme tam naposledy zamířili. S plnými břichy jsme pokračovali dál, a to kolem klecí s ptactvem přímo k výběhu medvěda hnědého. Medvěda jsme zde viděli asi vždycky. A přímo proti jeho výběhu je lanové centrum pro děti, které se však musí platit, což jsme zatím vždy sabotovali.

My radši jdeme k průchozí voliéře a potom přímo na tuleně. Tentokrát jsme je viděli, jak se válí na kamenech uprostřed bazénu a pouze jeden z nich byl aktivní. Plaval pod vodou a vždycky se někde vynořil. Tady to máme hodně rádi, děti je vydrží pozorovat poměrně dlouho. Odtud už většinou jdeme přímo k východu na parkoviště. Samozřejmě jsou tady i další možnosti, kterými si návštěvu ještě prodloužíte. Můžete zamířit do skanzenu, projet se safari expresem nebo vláčkem. Zoo je opravdu velká, takže si klidně ušetřete nožky a ozvláštněte návštěvu projížďkou.

Jak jsme řekli na začátku do zooparku se opravdu rádi vracíme a věříme, že až ho taky navštívíte, tak nám dáte za pravdu, že to stálo za to. Klasická otázka na závěr: Kdo z vás už zoopark Chomutov navštívil? Líbilo se vám tam? A jakou zoo či zoopark navštěvujete často? 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)