Zábava s Krimmelským vodopádem

06.12.2021

Posledním místem, které jsme při první dovolené v Rakousku navštívili, byly Krimmelské vodopády. Ty prostě nesmíte minout, poněvadž je to nejvyšší vodopád v Evropě a pátý nejvyšší na světě. A to už vážně stojí za to, ne? Však sami uvidíte.

Poslední den našeho putování nám moc nepřálo počasí, ale i tak to na turistiku stačilo. Než jsme se přesunuli do obce Krimml, našli vhodné parkoviště a připravili se na cestu, tak téměř přestalo pršet. Jen drobně mrholilo, ale bundy a boty už to ten poslední den vydržely. Auto jsme po hledání ponechali na placeném parkovišti (5 Eur/den) a měli jsme to jen kousek k informačnímu centru i k samotnému vstupu k vodopádům. Vstupenka na tuhle skvělou přírodní atrakci stála pouhé 3 Eura za dospělého. (Nyní je vstup snad za 5 Eur.)

Nedaleko od pokladny se nachází několik postaviček a mlýnek postavený na malém potůčku. To se bude dětem líbit. U restaurace na vás čeká socha kamzíka a taky se zde cesty rozdělují. My jsme se šli nejprve podívat přímo pod vodopád, což byl tedy mazec. Když jsme tam byli na konci května, tak měl vodopád fakt hodně vody a vodní tříšť byla naprosto všude. My jsme však dostali ještě skvělý nápad a chtěli jsme se pod ním i vyfotit. Člověk se musel popasovat s kluzkými kameny a potom vydržet nápor vodní tříště, aby dostal tu svou vytouženou fotku. Vodopády jsou dost vysoké, a tak pod nimi člověk není skoro vidět. Fotky z toho máme, a že jsme si namočili oblečení a batohy hned na začátku výletu, to nám kupodivu ani moc nevadilo. Hlavně, že jsme měli parádní zážitek s vodopádem.

Promočení skoro na kost jsme se vydali zpátky k restauraci a kolem kamzíka nahoru do kopce. Celá cesta je bezbariérová a tudíž vhodná i pro kočárky, jen tlačit by se nám nahoru nechtěl. Pamatuji si, jak to bylo namáhavý ten kopec vylézt s těhotenským břichem. Vždycky dvě zatáčky a oddech. Naštěstí je poměrně často vybudována vyhlídka na vodopád, a tak si člověk aspoň na chvíli oddechne. Výhledy jsou naprosto úžasné, i další vodu jsme přidávali do zásob našich bund. Ta vodní tříšť byla prostě všude a kupodivu tohle dobrodružství přežil i náš foťák. (Ten toho chudák už prožil.)

Když vystoupáte kolem vodopádu a vyhlídek, tak se dostanete k další restauraci a hlavně ke Střednímu vodopádu. Krimmelský vodopád má totiž hned tři kaskády - Dolní, Střední a Horní. My jsme došli ještě kus za restauraci k mostu přes řeku, podívali se na Horní vodopád a zase šli pomalu dolů. Někdy příště bychom rádi došli i k tomu Hornímu vodopádu, abychom to měli projité celé. Kolem něj jsou totiž také vyhlídky a určitě bude stát za to.

V dolní restauraci jsme si dali něco malého do nosu. Tak nemohli jsme odjet z Rakouska, aniž bychom si dali Germknödel - kynutý knedlík přes celý talíř s povidlovou náplní a vanilkovou omáčkou. No to by prostě nebylo ono. Knedlík byl moc dobrý a určitě ho na dovolené vyzkoušejte. Po najezení jsme se ještě přesunuli do informačního centra, kde jsme nakoupili ještě nějaké suvenýry. A hlavně Mozartovy koule. Přímo u centra je také WasserWelten Krimmle. Takové zážitkové centrum pro děti s velkým vodním hřištěm. (To bychom taky rádi s dětmi prozkoumali.)

Cestou domů jsme to vzali přes Kitzbühel a ještě si nafotili krásné údolí mezi horami. Dovolená se nám moc líbila a věděli jsme, že se do Rakouska určitě někdy vrátíme. Otázka na závěr: Navštívili jste Krimmelské vodopády? A došli jste až k Hornímu vodopádu?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)