Zábava v parku Toboga Zličín

18.12.2021

Určitě mnoho z vás již o tomhle zábavním parku pro děti a dospělé slyšelo nebo jste tam dokonce již byli. My jsme ho objevili velmi brzy potom, co se nám narodil syn Lexík. Jeden čas jsme tam jezdili poměrně často a vždycky jsme se totálně vyblbli. V době koronaviru se nesmělo nic, a tak jsme tam zavítali znovu až po docela dlouhé době a tentokrát už si užily obě dětičky. Co všechno se v parku nachází, se dozvíte dále.

Nejdříve něco málo k parkování. Samozřejmě je gratis, ale jde nám o to, jak to tam může vypadat v době kolem Vánoc v odpoledních hodinách. Nedostanete se tam a ani zpátky, takže v tuhle dobu určitě ne. Ohledně návštěvnosti. Samozřejmě je to nařachané o víkendu či o svátek. Jednou jsme takový blbý nápad dostali právě o svátek a ani jsme nedošli ke vchodu. Před dveřmi stála fronta cca 10 lidí, takže jak to mohlo vypadat uvnitř. Jedním slovem: Masakr. Od té doby radši říkáme dětem, že jedeme na PŘEKVAPENÍ a ne na určité místo, aby později nebyly zklamané. Většinou se nám vyplatilo, tak jít kolem půl čtvrté hned po práci. A taky je skvělé dopoledne ve čtvrtek a pátek, ale to je pouze pro dovolenkáře.

A kolik taková sranda stojí? Nejlepší je to právě v ten čtvrtek a pátek dopoledne, kdy za vstup zaplatíte pouze 49 Kč a navíc je to na čtyři hodiny. Jinak odpoledne je to za 149 Kč (dítě) na hodinu nebo 199 Kč (dítě) na celý den. O víkendy a svátky je to ještě o stovku dražší. Dospělí to mají vždycky za 49 Kč. My jsme tam vždycky chodili na hodinu a úplně to na vyblbnutí stačilo. Ještě si také můžete připlatit virtuální realitu (tu jsme ještě nezkoušeli) a nebo 7D kino (to taky ještě neprošlo).

A teď už k samotné návštěvě. Vyjdete po schodech do patra (s kočárkem můžete vyjet výtahem), dáte si věci do skříněk a vyběhnete do areálu pouze v ponožkách. A co vás vše čeká? Areál pro opravdu malé dětičky s velkou stavebnicí, houpačkami, skluzavkami a bazénkem s míčky. Výhodou je, že je prostor ohrazen a nesmí tam děti starší pět let. Takže poměrně bezpečné. Dále jsou v areálu dva prostory s velkými trampolínami. Dokonce jsou tam trampolíny i na zdech, takže se můžete odrážet i z jiných úhlů. Samozřejmě je zde opravdu velké množství průlezek, kde se budou děti potýkat s různými typy překážek - přeskakování z jednoho kamene na druhý, přelézání, sítě, skluzavky, tobogány, trubky, a mnoho dalšího. Malé děti tam určitě nepouštějte samotné, protože se vám v bludišti chodeb někam zatoulají. Mezi prolézačkami je také jedno místo, kde je spousta pěnových míčků a taková střelecká aréna. Rodinná válka může začít. Dále si můžete užít bobování či tubing (jízda na velké pneu po umělém sněhu). Ještě nesmíme zapomenout na areál s míči, brankami a koši pro milovníky míčových sportů. Taky lezení po nafouknuté "hoře" a následné klouzání dolů. Dokonce je zde i nafouknutý obrovský drak, který požírá děti a následně je vyplivuje. Celá rodina se také může svézt na dlouhé čtyřproudé skluzavce až do přízemí či trhnout rychlostní rekord v jednom ze dvou tobogánů. V přízemí se také nachází lezecká stěna a přímo nad ní i malé lanové centrum.

Jak vidíte, tak atrakcí je zde opravdu požehnaně a celá rodina si to fakt užije. Navíc je zde i občerstvení a nevaří tam pouze hranolky, párky v rohlíku či hambáče. V menu jsme viděli boloňské špagety, těstoviny carbonara a jiné pochoutky. Dále zde můžete dětem pořádat oslavu. Personál vám připraví slavnostní stůl a pro oslavence je přichystán trůn. Děti se vyblbnou a vy to nebudete muset uklízet či připravovat. Je zde také možnost zakoupit žetony a zahrát si několik her či se projet na elektrickém vozítku po vyhrazené dráze. Žeton stojí 20 Kč a můžete ho zaplatit čipem v náramku. Stejně jako jídlo. Při odchodu z Tobogy všechny položky uhradíte. Je to stejné jako v bazénech, abyste nemuseli tahat peníze dovnitř.

Snad jsme na nic nezapomněli, a kdyby jo, tak budete alespoň z něčeho ještě překvapeni. Tenhle zábavní park vám opravdu doporučujeme. Zde si užije prostě celá rodina. A nás by samozřejmě zajímalo, jestli jste již tento park navštívili? A co se vám tam líbí nejvíce?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)