Zastávka na kopci Hochkönig a koupání v Obertrumer See

14.03.2022

Máme před sebou poslední den naší druhé dovolené v Rakousku a vyjedeme zase na jeden kopec lanovkou, přesuneme se přes Salzburk až k jezeru Obertrumer, kde jsme se cachtali až do pozdních večerních hodin. A pak už hurá domů, ale teď ještě k dalším tipům na výlet.

Ráno jsme v apartmánu všechno zabalili, odevzdali kartu od pokoje a mohli vyrazit na cestu. Naposledy jsme si užili jízdu canyonem, a potom už jen podle GPS hledali město Mühlbach. Cestou do města jsme teda nebyli ušetřeni dalších zatáček, ale na to už jsme si zvykli. Parkoviště u lanovky bylo opět zdarma a dostatečně velké. Opět jsme zde využili naše zakoupené karty a mohli nahoru vyrazit bez jízdenek. V pokladně dostanou děti něco dobrého na cestu, tak na ně nezapomeňte upozornit.

Po vyjetí lanovkou na kopec jsme zhlédli mapku a vydali se na cestu. První zastávkou byla dlouhá lanovka, kde tedy stálo opravdu dost dětí. My jsme si teda počkali taky. Čekání nám zkrátila nafukovací trampolína a domeček, kde byl panel pro obsluhu lanové dráhy. Jelikož zde bylo dost lidí, tak jsme se brzy přesunuli dále. Našli jsme třeba místo s kravskými zvonci, taky dřevěné domečky, kolotoče a tak podobně. Nejzajímavější částí cesty bylo velké "pískoviště", nebo to jsme si ze začátku mysleli, než jsme zjistili, že v tom písku lidé něco nacházejí. A tak jsme si pořádně přečetli informace na tabuli a zjistili, že jsou zde zahrabány minerály, které si můžete ponechat. Tak jsme začali pořádně hrabat a opravdu jsme jich docela dost našli. (Poznámka: U parkoviště jsou automaty právě na tyto minerály, tak si je radši zkuste najít sami a zdarma.)

Nakonec jsme došli zase zpět k lanovce a našli takový vodní park s různými mlýnky a vrátky na chytání vody. Tak bylo taky dost lidí, ale i tak se nám tam moc líbilo. Přímo pod tímto parkem je i moc dobrá restaurace, kde bylo tedy dost plno, ale obsluha nás nacpala ke dvěma důchodkyním, takže pohoda. Zde jsem měla asi nejlepší jídlo, natrhanou palačinku s marmeládou, ovocem a šlehačkou v krásné pánvičce.

Celkový dojem z tohoto místa byl takový nevyrovnaný. Na jednu stranu nás to tolik nenadchlo potom, co jsme byli i na jiných kopcích. Zde je to pro děti takový slabší. Na druhou stranu zde byly krásné výhledy na protější hory a velkou výhodou bylo, že se šlo skoro celou dobu v lese, tudíž pěkně ve stínu. Co se nám moc líbilo, tak bylo právě to hledání minerálů. Kdyby tam nebyla tahle činnost, tak by nás to asi nenadchlo vůbec.

Po obědě jsme sjeli zase dolů lanovkou a vyrazili v tom největším horku do města Salzburk, kde jsme tedy dost stáli v kolonách. Do města už jsme samozřejmě nešli, jen jsme se potřebovali dostat k jezerům nad ním. Mířili jsme k Obertrumer See, kde jsme chtěli najít pláž ve městě Seeham. Tahle pláž byla totiž uvedena u našich karet, a tak jsme chtěli ještě využít poslední vstup někam zdarma. Přece nebudeme platit, když nemusíme, že? Nakonec se nám povedlo dojet do města a vyhledat i volné místo na parkovišti. Sbalili jsme si věci na koupání a vyrazili k vodě.

Jako bylo tam dost lidí, ale můžeme říci, že nám to ani moc nevadilo. Místo na koupání jsme si našli a s nikým jsme si nepřekáželi. A jak to zde vypadá? Jsou zde krásně písčité pláže, voda byla v červenci krásně teplá (to nás dost překvapilo), mohli jste si dát piknikovou deku i na trávu, a hlavně to bylo krásně ve stínu. Navíc zde byly i malé bazénky pro děti, což se nám tedy moc líbilo. My jsme si tedy nejvíc vyhráli na pláži, kde jsme dělali vodní kanálky. Na místě jsme vydrželi až do půl osmé večer, poněvadž jsme chtěli vyjet, co možná nejpozději. Jak kvůli počasí, tak kvůli Lexíkovi, aby spal v autě a cesta mu tak lépe utekla. (Lexík nakonec usnul až kolem desátý, ale cesta mu nějak nevadila.)

I druhá série putování po Rakousku už je za námi a doufáme, že jsme vás některými tipy navnadili. Ještě se můžete těšit na třetí sérii výletů po Rakousku, poněvadž ty jsme absolvovali minulý rok. Tahle dovolená se bude točit kolem města Zell am See. Ještě by vás mohlo zajímat, kolik jsme za druhou dovolenou zaplatili. Tak ubytování nás stálo 5000 Kč za čtyři noci, Salzburgerland card nás stály 3500 Kč (potom už jsme neplatili žádné vstupné), no a zbývá nám jídlo a nafta. Celkově jsme se vešli do 15 tisíc, což za takovou bohatou dovolenou snad docela jde, nebo snad ne?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)