Není lahev jako lahev

03.02.2021

Jak už z názvu článku vypovídá, dnes to bude o lahvích. Nedávno jsme si totiž jednu moc pěknou designovku pořídili a co je možná ještě zajímavější, odkud jsme si ji objednali. Našli jsme si totiž velmi zajímavý e-shop, který nabízí ekologické produkty. Nákup nezůstal pouze u lahve, ale o tom zas někdy jindy. Teď se mrkneme na tu naší novou krasavici.

Jedná se o skleněnou lahev s bambusovým víčkem od firmy Made Sustained. Možná si říkáte, proč jsme si vybrali sklo a ne plast. Sklo se přeci může snadno rozbít. No to je možná pravda, ale tahle lahev je vyrobena z odolného borosilikátového skla. Díky tomu je méně náchylnější k poškrábání a je odolná vůči pádům. Samozřejmě není nerozbitná. Takže ji nezkoušejte testovat jako ve filmu Pelíšky. (Pokud na ní použijete veškerou svou sílu, tak zřejmě praskne.) 

Skleněná lahev má i své velké klady - nepřejímá pachy a také nic do vody neuvolňuje jako některé plasty. Určitě to znáte, jak plastové lahve smrdí a musíte je neustále vymývat. Zkrátka není nad to se napít ze skla. To nám určitě dají za pravdu pivaři. Taky jim pivo více chutná ze skleněného půllitru než z plastového kelímku. 

Díky svému jednoduchému tvaru se vám vejde prakticky kamkoliv a můžete vyrazit. My jsme ji už vyvezli na výlet, vzali si jí do práce, na cvičení či jen tak na doma. Zkrátka a dobře, tahle lahev je fakt skvělá a vřele vám ji doporučujeme. Tady na ní máte i odkaz: https://www.econea.cz/made-sustained-sklenena-lahev-knight-550-ml/. Pokud se rozhodnete pro koupi, tak vám přejeme, ať vám slouží tak jako nám. 

Ještě bychom vám chtěli něco málo říci o samotném e-shopu econea.cz. Takhle nás dlouho nikdo nezaujal. Nejen, že na e-shopu najdete velmi zajímavé ekologické produkty, ale i jejich přístup ohledně posílání balíků je velmi netradiční. Drtivá většina všech použitých krabic byla už někdy využita. Vnitřek balíku není vyplněn plastovými nesmysly, ale naleznete v něm recyklovaný papír, noviny či kartonovou drť. Při balení jdou úplně do detailu a používají i papírovou lepenku. To je opravdu obdivuhodné a velmi nakopávající. Přiměje vás to přemýšlet více ekologicky, což je úplně parádní. 

Ještě na samotný závěr si ukážeme jednu lahev i pro děti. Přeci jenom sklo nebude jejich největší parťák a budou si na něj muset chvíli počkat. Ale na e-shopu mají i plastovou lahev, kterou budete určitě znát a je opravdu skvělá. Tady je na ní odkaz: https://www.econea.cz/zdrava-lahev-pro-deti-0-5-l-myval-limitovana-edice/. Jedná se o Zdravou lahev, která je sice plastová, ale vyrobena z velmi kvalitního materiálu. Navíc k ní můžete dokupovat jednotlivé komponenty, takže má velmi dlouhou životnost. 

No to by pro dnešek stačilo. Příště si řekneme, co všechno jsme si ještě objednali do naší trochu ekologické domácnosti.