Zoo Jihlava – zastávka na D1

07.07.2022

Když člověk jede s dětmi třeba na dovolenou na Moravu či ještě dál, tak je vhodné mít vytipovaná místa podél dálnice, a právě zoo v Jihlavě je jedním z nich. Už jsme tady stavěli dvakrát a vždycky nás to nadchlo. Tahle zoo se vám určitě bude líbit, a ještě více vašim dětem.

Zoologickou zahradu bez problémů najdete podle ukazatelů, dojedete na poměrně velké parkoviště a dojdete k pokladně, kde vás moc nezruinují. Za dospělého chtějí 150 Kč a děti nad tři roky zaplatí 100 Kč (2022). Tak a teď se vydáme na průzkum zahrady. My jsme vždy šli nejdřív k opicím a potom k africké savaně, kde na vás čekají žirafy a zebry. Tuhle expozici musíte projít domem a jsou zde schody, takže pokud půjdete s kočárem, tak ho budete muset přenést. Ještě jsme nezjistili, jak jinak bychom se dostali nahoru. Poprvé jsme se to snažili obejít a došli jsme tam, kam chodí pouze zaměstnanci. Potom dále kolem hyeny k voliérám s dravci. Tady se často dělají komentovaná představení a uvidíte dravce i venku na bidýlkách. Na tomto prostranství je i taková chill zóna, houpačky, lehátka a jiná sedátka. Dokonce zde najdete stan pro kojící matky, aby je nikdo neokukoval.

Další zajímavou stavbou je australský dům, který můžete celý projít a na chvíli si představit život u protinožců. Tuhle expozici máme moc rádi. Kousek od domu je taky Babiččin dvoreček, tak jak ho známe. Stará česká klasika. Taky se na tomto místě nachází údolí včel, kde stojí pravé úly a dozvíte se spoustu zajímavostí ze života tohoto hmyzu. Dále narazíte na dům koček a taky asijský pavilon plný opic. Dále vás čeká návštěva u malajského medvěda nebo procházka v tropickém pavilonu, kde je součástí expozice vrak letadla. Taky se můžete zajít podívat na vlčí smečku, kterou jsme teda ještě neviděli, ale třeba budete mít větší štěstí. A potom už šupem na dětské hřiště, kde je třeba poměrně dlouhý tobogán z věže. Jako tím jsme taky ještě nejeli, protože se naše děti bojí těchto uzavřených skluzavek. Navíc nám to přijde dost příkré, ale třeba je to naprosto v pohodě.

Když si děti dostatečně pohrají (ano, děti se nikdy dostatečně nevyřádí), tak na vás čeká krásná africká vesnička s názvem Matongo. Tady si můžete dát i nějaké to občerstvení. Jako cestou jich potkáte hned několik, ale tohle je asi nejvíc stylové. Dále na vás čeká průzkum Madagaskaru a jeho obyvatel, taky zátoka pelikánů či parky jako v Japonsku. Zkrátka tahle zoo toho nabízí opravdu spoustu a určitě nebudete litovat, že jste tam zastavili.

Výhodou je určitě spousta dětských hřišť, zajímavostí dělaných přímo pro děti, zvířata jsou na dosah ruky a díky tomu je to pro děti atraktivnější. A taky zdejší expozice jsou nádherně zpracované a nápadité. Pokud budete mít cestu kolem, tak dejte této zoo určitě šanci, vážně bude nadšeni. Tak kdo z vás už byl nadšen? Nebo se tam snad někomu nelíbilo?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)