Zoopark Olovnice

13.07.2022

Za zvířaty do zooparku Olovnice už jsme chtěli vážně dlouho, ale pořád nám to nějak nevycházelo, ale konečně nadešel čas i tohle místo prozkoumat. A vůbec jsme nebyli zklamaní, ba naopak. My tyhle menší farmičky či zooparky máme v oblibě. Vždycky nás tam něco nadchne. A co se nám líbilo v Olovnici?

Úplně nejdřív si řekneme, kde se tenhle zoopark nachází. Najdete ho v jedné malé vesničce mezi Velvary a Kralupy nad Vltavou. Cesta do obce je trochu trnitá (rozuměj díra na díře), ale v menší rychlosti to určitě projedete. Na stránkách parku se dozvíte, že mají k dispozici menší parkoviště, ale spíš máte zastavit u Obecního úřadu na návsi. Tak my jsme uposlechli rad a nechali auto pod lipami u úřadu. Odtud to k zooparku není nijak daleko. Cestou jsme narazili na zmíněné parkoviště a určitě bychom se tam vešli, takže tam klidně zkuste najet. Vždycky se můžete vrátit a najít si místo jinde.

Máme za sebou příjezd a parkování a teď další bod programu - vstupné. Na webu jsme ho nikde neviděli a ani vám přesně neřekneme, kolik dáte za dospělého a za dítě. Jako myslíme si, že za dospělého to dělá 120 Kč a za dítě nad tři roky 100 Kč. My jsme totiž za jednoho dospělého a jedno dítě platili 220 Kč (2022). Takže asi tak. Ačkoliv to někomu může přijít jako dost peněz za chvilkovou návštěvu, tak nám to nevadí. Vždycky si představíme, kolik toho musí ty zvířata sníst a kolik je s tím práce. Navíc jsme rádi, že si můžeme zblízka prohlédnout a někdy i pohladit cizokrajná zvířata.

Teď si řekneme, co všechno v parku uvidíte a osaháte. Takže hned za vstupem je výběh se pštrosy a taky rys, který zrovna spal. A vedle výběhu pro rysa jsou surikaty, kam kupodivu můžete i vlézt. Ve výběhu můžou být pouze tři lidé a zblízka se na ně podívat. Jako mysleli jsme si, že vůbec nevylezou zpod dutého kmene, ale kupodivu jeden se odvážil, vylezl na kmen, stoupl si mezi děti a hlídkoval. Jako to vám byl vážně zážitek. Co já bych za to jako dítě dala. Dalším výběhem, kam můžete vypustit děti jsou morčata. A opravdu hodně morčat. Morčata k vám nepřijdou, ale děti tam jedno začaly krmit, takže si ho i pohladily. Ještě je v parku jeden výběh, kam smíte vstoupit, a to ke kozám, prasatům a husám. Tady se nám taky hodně líbilo, poněvadž zde byly maličký prasátka a taky dvě kůzlata. A teď k dalším obyvatelům zooparku, které si můžete prohlédnout z krátké vzdálenosti. Takže jsou tam velbloudi, klokani, mara stepní, želvy, lemuři, guaréza, tygři, lev a lvice a taky papoušci ara. Jeden z papoušků se zrovna chystal k velkému úprku. Snažil se zobákem otevřít dvířka, ale neúspěšně. 

Návštěva nám zde trvala cca hodinku, ale dětem se tam moc líbilo a nám vlastně taky. Jako na celý den to vážně není, ale jako zpestření cesty je to naprosto ideální. Máte taky rádi tyhle malé zooparky? A navštívili jste již park v Olovnici?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)