Zoopark Zájezd

07.07.2022

Do tohoto zooparku jezdíme minimálně jednou ročně, poněvadž to nemáme úplně daleko, je tam pěkný vyžití pro děti a zvířata jsou na dosah ruky. Někdy i obličeje. Tenhle zoopark je zvláštní tím, že jsou tam dvě oddělená místa s výběhy po vesnici. Takže až vám přijde divné, že jste toho moc neviděli, tak se vydejte na druhou stranu vesnice a najděte druhou část. Nás to poprvé taky zmátlo.

Když do zooparku pojedete autem, tak ho odstavíte kousek od vesnice na takový polní cestě. K prvním výběhům to není nijak daleko, a navíc je kolem stezky pár herních prvků či naučných tabulí, takže to dětem rychle uteče. U prvního výběhu je hned kasa, kde zaplatíte za dospělého 120 Kč a za dítě od třech let 70 Kč (2022). Ještě si připlatíte za parkování, ale to je snad 20 Kč, takže žádná tragédie. Navíc tady jim peníze velmi rádi dáváme, poněvadž je zde na každé návštěvě vidět něco nového. Majitelé se opravdu snaží.

Ještě bychom zapomněli před prvními výběhy je odbočka na dětské hřiště a občerstvení, ale tomu se vždy ze začátku vyhneme, abychom nejdřív prošli zoo a potom se zde zastavili ještě vyřádit. Takže vzhůru na výběhy. V první části najdete domácí zvířata - kozy, ovce, lamy, prasata, králíky, slepice, atd. Většina zvířat se dá podrbat, takže pokud se dětičky nebojí, tak tady se jim jistě bude líbit. Taky je zde výběh s velbloudem, který k vám přijde opravdu blízko. Odtud se musíte vydat kolem dalších výběhů z kopce do vesnice, projít skrz a vyjít zase na kopec, kde najdete druhou část zooparku.

Tam se můžete těšit na lemury, papoušky, surikaty, expozici plazů a mnoho dalšího. Nedávno otevřeli novou expozici Latinskou Ameriku, kde je hned pět druhů opiček. Zvířata uvidíte opravdu zblízka, což je úplně největší zážitek pro malé děti. Tyhle menší zoo mají zkrátka svoje kouzlo. Když se pokocháte a prošmejdíte každý kout, tak se můžete zase přesunout zpět přes vesnici a jít si užít ten dětský svět. Najdete zde opravdu dostatek prolézaček, houpaček, skluzavek či pískovišť. Taky je zde velká nafukovací trampolína, která je tedy zpoplatněná. Jako rodič si tam sednete na lavičky, dáte si něco dobrého z okýnka občerstvení a užijete si chvíli klidu. (Jo, to by byla idylka, ale realita je jiná, co?) Ještě bychom málem zapomněli na jednu "maličkost". U dětského hřiště je ohrada s největšími králíky, jaké jste kdy viděli. To jsou vážně mackové.

Zkrátka a dobře, tohle místo stojí za návštěvu, a ne jenom jednou. Uvidíte, že se sem budete rádi vracet a děti taky. My už se těšíme, až do zooparku zase vyrazíme a omrkneme, co zase nového postavili a vylepšili. Tak kdo s námi souhlasí, že zoopark Zájezd je prostě boží?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)