Zoopark Zelčín aneb nenažrané kozy

09.08.2021

Minulý rok jsme navštívili Zoopark Zelčín, do kterého se nám pořád nějak nechtělo, i když jsme často jezdili okolo. Většinou jsme po okolí uspávali naše dětičky, aby ještě nějakou dobu spaly v autě. Na výlet nás nakonec vylákali prarodiče, kteří bydlí nedaleko. Jestli to stálo za to, to posuďte sami.

Toho dne bylo opravdu horko už od rána a celý areál se nachází na sluníčku. Nikde se prostě neschováte do žádného stínu. Maximálně ve výběhu u koz pod malinký přístřešek se senem. Takže paráda. Vstupné do areálu není úplně nejmenší a jsme stále na vážkách, jestli to opravdu stojí za to. Hned za vstupní branou najdete dvě velké nafukovací trampolíny a nějakou tu dětskou prolézačku.

Trampolíny jsou vždycky umístěny na přímém slunci, což je naprosto všude a opravdu nechápu, jak na tom ty děti dokážou skákat. Asi mají plechový nohy nebo co. Já bych na to nestoupla ani za zlatýho bludišťáka. Lexík na tom nakonec běhal a blbnul v ponožkách, což se asi ještě dalo, ale stejně tam moc dlouho nevydržel. A co se týká prolézaček. Jedná se o padlý strom, který je krásně očistěný a děti v něm lezou po větvích. Jo a ještě je tam vlastně malý dřevěný vláček na sezení. Těch je v areálu několik na různých místech.

Po tom co se chvilku děti vyblbly na trampolíně a průlezce, jsme se šli podívat dál. Prochází se mezi výběhy s koňmi. Sem tam jsou blízko plotu a můžete si je i pohladit. Na konci cesty je jízdárna, kde si můžete zaplatit jízdu na poníkovi. Taková klasika. Posadí vám dítě na poníka a vedou ho po obvodu výběhu. Pro milovníky koní či zvířat obecně jistě zážitek. Naše děti na to byly ještě malí.

A přichází na řadu poslední část a asi ta nejlepší. Můžete totiž vstoupit do velkého výběhu, kde jsou volně kozy, ovce, kachny, slepice, lama, poník a další druhy zvířat. Za plotem si potom můžete prohlédnout ještě klokany a emu. Zvířata jsou zvyklá na drbání a vůbec se nebojí. Další součástí výběhu je automat na granule. Když k němu přijdete, tak se připravte na to, že se na vás sesypou všechny kozy z výběhu. Klidně vám vylezou až na hlavu, jen aby se dostaly k jídlu. Lexík je krmit nechtěl a chtěl dávat jídlo slepicím a kachnám. Ty však skoro neměly šanci proti těm bláznivým a nenažraným kozám. Určitě sem neberte děti, které se zvířat bojí, protože je to trochu boj.

Jako nám to přišlo vtipný, ale je to docela mazec. No a tímto jsme skončili naši prohlídku Zooparku, protože už tam nic jiného není. Navíc nám bylo neskutečné horko a báli jsme se, aby se tam děti nepřehřály. Takže ve slunečném počasí určitě pořádně namazat a vzít si dostatek tekutin.

Zajímalo by nás, jak se vám líbilo v tomto Zooparku? 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)