Ztraceni v Mirakulu

09.08.2022

O tomhle zábavním parku jste určitě všichni slyšeli, ale kdyby se náhodou ještě našlo pár jedinců, kteří ještě místo nevyzkoušeli, tak vám o něm něco můžeme povědět. Třeba se to bude v budoucnu hodit. Koukneme se, kolik dáte za vstupné, co v parku všechno najdete a co si nezapomenout vzít s sebou na návštěvu.

První informací bude, kdy se do parku vydat. Tak určitě vám nedoporučujeme víkendy a letní prázdniny od ranních hodin. Park se otevírá v deset hodin a nevěřili byste, kolik lidí už se tam valí. Lepší je do parku přijet až po obědě, ale úplně nejlepší je to mimo prázdniny třeba v červnu nebo až v září, kdy je ještě teplo. Parkování je u Mirakula velmi pohodové, mají tolik míst, že určitě nebudete mít problém zaparkovat a většina míst je opravdu jen kousek od vstupu. A teď už k samotnému vstupnému. Je nastavena jednotná cena 300 Kč za celý den pro dospělé i děti nad 90 cm. U pokladny mají dřevěný metr, podle kterého si můžete dítě přeměřit a zjistit, jestli už za něj budete muset platit. Do parku neberte dětem žádná odrážedla či motorky, poněvadž jsou zde zakázané. Můžete si vypůjčit dřevěný vozík (pokud na vás ještě zbyde) jako třeba v ZOO. Za kontrolou vstupenek si můžete vzít identifikační náramek, napsat na něj svůj telefon, kdyby se vám dítě ztratilo. Jak pochopíte později, tak ten náramek je vážně potřebnou součástí.

A co všechno se v parku nachází? Tak asi začneme u Vodního světa. Ten se otevírá v 11 hodin a nabízí spoustu možností na ochlazení. Děti si zablbnou ve fontáně, vyzkouší si Archimédovi šrouby, zahrajou si na křečka v kole a tak dále, a tak dále. My tady vždycky zabijeme nejvíce času. Jenom vás dopředu upozorňujeme, že se v areálu nesmí jíst a ani pít pití z kelímku. Vždycky musíte odejít do gastro zóny. (My jsme byli napomenuti kvůli sušence.) Dále se můžete ztratit v pořádném bludišti, kde toho opravdu dost naběháte. My jsme to po nějaké době vzdali a radši našli znovu vstup, kterým jsme se dostali dovnitř. V budově s dílničkami, si děti můžou něco vytvořit nebo si nechat pomalovat obličej. Taky je uvnitř několik ocelových soch. V odpoledních hodinách si zase můžete jít na chvíli posedět do Amfiteátru a užít si program pro děti. My jsme třeba zažili bubeníky a potom zpívání pohádkových písniček. Pokud budete mít už dost sluníčka, tak zamiřte do parku, kde narazíte na různá živá zvířátka - muflony, daňky, atd. Pro nejmenší je v zadní části vytvořen Piggy park, kde jsou atrakce zmenšeny, tak aby vyhovovaly právě prťatům. Malým dětem se určitě bude líbit i na statku, kde jsou sochy zvířátek, ve stájích můžete dojit krávy a taky si vyzkoušet jízdu v kombajnu (samozřejmě jako). Prolézačka ve formě kombajnu zaujala naše děti na dost dlouho a vůbec z něj nechtěli slézt. Pro větší děti je zase uprostřed parku postaven hrad, který se dá různě prolézat. Mimo jiné v parku najdete spoustu nafukovacích trampolín, skluzavek, tobogánů, lanových parků, kolotočů a bůh ví jakých ještě blbovinek. Dítě prostě nebude vědět, kam má jít dřív.

Nejhorší na tomhle parku je to, že se tam prostě vždycky ztratíte. Teda u nás je to už taková klasika. Jeden z nás jde s dítětem a druhý zkrátka neví, kde vylezou. Poněvadž většina prolézaček je opravdu ohromný komplex chodeb, sítí, mostů a dokonce podzemních chodeb. Nejhorší je to právě v tom podzemí. Vlezete dovnitř u Vodního světa a vylezete skoro uprostřed parku a hledání může začít. Úplně nejlepší je, když u sebe nemáte ani telefon, abyste se aspoň dohledali tím jednodušším stylem. Takže několik rad, abyste se neztratili. Pokud možno choďte všude spolu. Určete si bod, u kterého se kdyžtak najdete. Mějte u sebe vždy telefon. Do podzemních chodeb nezapomeňte baterku (je tam vážně tma). Třeba vám tyhle rady zjednoduší pobyt v Mirakulu. Když už jsme u té baterky, tak si do batohu taky přibalte plavky a ručníky, ať můžete blbnout v tom Vodním světě.

V neposlední řadě se můžete u parku svézt mašinou do muzea vojenské techniky nebo se projet v BVP. Mašinou už jsme jeli, ale na exponáty už jsme se podívat nešli a na BVP máme ještě malé děti, takže až za nějaký rok.

Park Mirakulum je tak ohromný komplex, který se neustále vylepšuje a zvětšuje, že tam pokaždé najdeme něco nového. I těch občerstvení už je tam nepočítaně. Asi si tam vybere každý, když budete dostatečně hledat. Když nebudete chtít jídlo kupovat, tak si ho vezměte z domova a můžete si ho ohřát v mikrovlnkách. (Proč neušetřit.) To by o parku asi mohlo stačit, i když jsme určitě nezmínili úplně všechno. Líbilo se vám v Mirakulu? Máte nějaké námitky nebo jste byli zcela nadšení?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)