Zvířata a dinosauři v ZOO Plzeň

11.08.2022

Do plzeňské zoo jezdíme rádi, poněvadž můžeme jít jak do Dinoparku, tak do zoo na zvířátka. Dvě mouchy jednou ranou. Navíc zoologická je opravdu moc pěkná a nabízí spoustu vyžití pro děti. O dinoparku už jsme psali v minulosti, takže mrkněte na článek zde: https://www.drywetfamily.cz/l/hon-na-dinosaury/. My se teď vrhneme do ZOO.

Jako vždycky začneme příjezdem do zoo či dinoparku. Vždycky jsme jezdili k hlavnímu vstupu na veliké parkoviště. Tohle parkoviště nebylo zdarma, ale jestli tomu tak je i nadále, to babo raď. My už tam totiž nějaký ten rok nejezdíme a radši parkujeme na neplaceném parkovišti u vstupu do Dinoparku. Jediná malá nevýhoda tohohle parkování je, že je na kopci, takže se nakonec musíte škrábat do vrchu. A teď se mrkneme na vstupné. Pokud půjdete pouze do zoo, tak zaplatíte za dospělého 190 Kč a za dítě od třech let 140 Kč. Samozřejmě je zde možnost zakoupit i rodinné vstupné. Potom je tady ještě možnost zakoupit vstup jak do zoo, tak i do Dinoparku. To pro dospělého dělá 330 Kč a za dítě opět od třech let 240 Kč (rok 2022). Máme vstupenky, tak hurá do parku.

Návštěvu Dinoparku tedy přeskočíme a jdeme rovnou do zoo. Nám se ze zvířecích expozic nejvíce líbí - tučňáci, lemuři, Svět afrických savců, Česká řeka a zvířata na statku. Teď si k nim řekneme něco víc. Začneme u tučňáků. Výběh pro tučňáky je otevřený a můžete jim tak být opravdu velmi blízko. Jste na chvíli součástí kolonie. Uvidíte je opravdu z blízka. Děti měly nutkání na ně i sahat, když od nás stáli jen pár centimetrů. Od tučňáků se přesuneme k lemurům, těch nabízí plzeňská zoo opravdu hodně druhů. Dříve lemuři dokonce chodili mezi lidmi, vlezli nám dokonce do kočáru. Když jsme tam byli naposledy (7/2022), tak už ven nemohli nebo nám to tak alespoň přišlo. Ale i tak je úžasný se na ně mrknout. Překvapí vás, jaký vydávají zvuky. Lemuři nemají pouze venkovní expozici, ale můžete jít dovnitř, kde jsou i plazi, ryby, netopýři a další. Když už jsme u lemurů, tak určitě navštivte zdejší suvenýry. Odtud si děti vždycky něco odvezou, poněvadž tady nejsou ceny nijak přemrštěny, jak tomu bývá v jiných zoo. Od nakupování zpět ke zvířatům. Vydáme se do Světa afrických savců. Tato expozice je jak venkovní, tak vnitřní. Uvnitř je tma, aby byla africká zvířata aktivní. A co zde uvidíte? Mangusty, lvy, netopýry, tarbíky, ženetky, šakaly, promyky, myši a spoustu dalšího. Naše nejoblíbenější expozice je Česká řeka. (Jen malé info: nedostanete se do ní kočárkem. Je postavena v kopci a na schodech.) Ocitnete se na řece Úhlavě a poznáte spoustu ryb vyskytujících se právě v českých řekách. V té nejhlubší vodě najdete obří kapry, sumce, štiky a budete na ně valit bulvy. To jsou takový mackové. Jinak v dalších akváriích uvidíte třeba pstruhy, vranky, plotice a když budete mít štěstí, tak i vydru. Kousek od ryb se nachází i statek se zvířaty, která se můžou i podrbat. Najdete zde kozy, ovce, prasata, králíky, slepice, holuby, nutrie, koně, husy, atd. Samozřejmě v zoo najdete spoustu dalších výběhů, expozic a zvířat. My jsme vám chtěli popsat naše oblíbené zastávky.

Mimo úžasných zvířat a expozic najdete v zoo i spoustu dětských hřišť. Když jsme skončili ve statku, tak se do něj rovnou mrkneme. Když vlezete dovnitř budovy a vyjdete po schodech na půdu, tak tam narazíte na veliké lanové centrum s tobogánem, který vede až ven. O tom jsme dlouho nevěděli, ale je to naprosto božský. Navíc tam nechodí moc lidí. Pro malé děti je tam zase stavebnice ze spousty dřevěných kostek. V další budově kousek od rybí expozice je zase Strašidelné sklepení. V něm se usídlili různé příšerky jako třeba Polednice, Čert, bába kořenářka, Bludička a tak dále. Další pěkné hřiště najdete pod názvem Strom jako ekosystém. Tam se projdete po lanovém mostě do koruny stromu a něco zajímavého se při tom dozvíte. A v neposlední řadě se moc pěkné hřiště nachází kousek od amfiteátru. Taky si zde děti zalezou v lanovém parku, sklouznou se tobogánem či se pohoupou na houpačce.

V plzeňské zoo a Dinoparku se rozhodně nudit nebudete. Moc rádi se do ní vracíme a vždy najdeme něco nového. Vždycky si taky něco nového odvezeme domů (gumové hady, plyšového netopýra, dinosaura,...). Takže pokud jste zoo ještě nenavštívili, tak si jí dejte do seznamu výletů. Určitě nebudete litovat. A ti z vás kdo už po zoo pobíhali, jak se vám tam líbilo? Co máte nejradši?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)